Powrót na Stronę Główną GLS

Jak wygląda proces rekrutacji?

1. Złóż aplikację

Wybierz interesującą Cię ofertę i zapoznaj się z wymaganiami, które przed Tobą stawiamy.

2. Pierwszy kontakt

Jeśli Twój profil spełnia nasze wymagania możesz liczyć na kontakt i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

3. Pokaż co potrafisz

Bądź gotowy na test z języka obcego oraz sprawdzian Twoich kompetencji.

4. Oferta

Wspólnie określimy wzajemne oczekiwania i ustalimy warunki zatrudnienia.

5. Witaj na pokładzie!

Wspólnie zadbamy o rozwój naszej firmy.

Składasz aplikację i...

Etap 1.
…my ją czytamy. Zespół rekrutacyjny GLS sprawdzi, czy Twoje CV i list motywacyjny odpowiadają wymaganiom stanowiska, o które się ubiegasz.

Etap 2.
Jeśli Twój profil spełnia nasze wymagania, skontaktujemy się z Tobą i zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Nie bój się! :) Podczas rozmowy spotkasz przedstawicieli działu HR i/lub potencjalnych przełożonych. Pierwsze spotkanie pozwala obu stronom poznać się wzajemnie. Z pewnością zapytamy Cię o Twoje umiejętności, doświadczenie i cele, które sobie stawiasz. Odpowiemy także na Twoje pytania dotyczące firmy, możliwości rozwoju, czy stylu pracy.

Etap 3.
Przebieg kolejnego etapu uzależniony jest od stanowiska, na które aplikujesz. Prawdopodobnie będzie miał on również formę spotkania, podczas którego sprawdzona zostanie np. Twoja znajomość języków obcych. Na tym etapie możemy też przetestować, jak poradziłbyś sobie w sytuacjach, które mogą pojawić się w Twojej przyszłej pracy. W niektórych przypadkach, możemy poprosić Cię, abyś wypełnił test psychologiczny lub inny test oceniający kompetencje. Taki test pozwoli nam dokonać szerszej oceny Twoich predyspozycji zawodowych.

Etap 4.
Jeśli to Ty zostaniesz kandydatem, którego kwalifikacje okażą się być najbliższe naszym wymaganiom – przedstawimy Ci ofertę dalszej współpracy. Podczas kolejnego spotkania omówimy z Tobą szczegóły oferty, wspólnie określimy wzajemne oczekiwania, ustalimy zakres przyszłych obowiązków i warunki zatrudnienia.

Witaj na pokładzie!

Zobacz oferty i aplikuj już dziś

Dział handlowy

Naszym nadrzędnym celem jest dbanie o jak najwyższy poziom obsługi Klientów GLS. Każda z filii zlokalizowanych na terenie Polski posiada odrębne zespoły sprzedażowe.

Jeśli lubisz pozyskiwać nowych Klientów, utrzymywać i rozwijać kontakty biznesowe z dotychczasowymi, a negocjowanie warunków współpracy sprawia Ci nie lada satysfakcję, to sprawdź, w jakich lokalizacjach szukamy obecnie Specjalistów ds. Sprzedaży.

Natomiast jeśli lubisz być reprezentantem firmy i pierwszym ogniwem w kontaktach między organizacją a jej Klientami, uwielbiasz doradzać, wspierać i pomagać oraz dbać o efektywną komunikację, aplikuj na stanowisko Specjalisty ds. Obsługi Kluczowych Klientów.

Działy centralne

Centrala firmy znajduje się w dwóch biurowcach pod Poznaniem – w Głuchowie k. Komornik oraz w Plewiskach. Zespoły centralne są odpowiedzialne za codzienne wsparcie działań GLS. W skład działów centrali wchodzą: Administracja, HR, IT, Jakość, Dział Projektów i Rozwoju Operacji, Dział Projektów i Rozwoju Sprzedaży (w tym Marketing, ParcelShop i Spedycja Międzynarodowa), Pion Finansowy (Księgowość, Controlling, Reklamacje, Windykacje, Zakupy, Projekty Finansowe), Pion Transportu (BHP, Inwestycja i Flota, Bezpieczeństwo). Sprawdź już dziś, czy nie szukamy właśnie Ciebie i dołącz do zespołu profesjonalistów i liderów branży kurierskiej!

Dział operacyjny

Jesteśmy odpowiedzialni za koordynację procesu operacyjnego, dzięki któremu nasi Klienci otrzymują swoje przesyłki na czas. Każda z filii zlokalizowanych na terenie Polski posiada odrębne zespoły operacyjne.

Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć w procesach operacyjnych w GLS, nadzorować terminowe dostarczanie paczek oraz współpracować z Kurierami i Klientami, sprawdź, czy nie szukamy w Twojej okolicy Spedytorów Przesyłek Kurierskich.

Jeśli masz doświadczenie w rozliczaniu i prowadzeniu kasy, chciałbyś zajmować się bieżącą obsługą Klientów, rozliczaniem kurierów i windykacją, aplikuj na stanowisko Specjalisty ds. Rozliczeń.

Jeśli jesteś zaangażowany i sumienny oraz chciałbyś pracować w firmie logistycznej, aplikuj na stanowisko Pracownika Magazynowego.

Zobacz co możesz zyskać

Odkryj benefity